Pasikalbėjome su dukra apie einamąjį politinį momentą, t.y. kaip tie įvykiai matomi iš vidaus paprastų žmonių, t.y. tokių, kurie vykdo revoliuciją.
Kol viskas dar nebuvo prasidėję, visi kalbėjo: „Kaip būtų gerai, kad ir pas mus būtų kaip Tunise!“ Šiandien apie tai jau nebekalba, nes gyvenimas revoliucijoje pasirodė visai nepatrauklus.
Kalbant apie revoliucijos lyderius – jų nėra. El Baradėjus daugiau vakariečių mass-media pučiamas propagandinis burbulas, nei realus opozicijos lyderis. Aiškiai matomų ir įvardinamų lyderių nėra, viskas vyksta agitacijos-improvizacijos būdu. Aišku, kažkas tą reguliuoja-diriguoja, bet viešumoje nesirodo. Tiesą pasakius, pradedant virti visą šitą košę, vsi norėjo, kad Mubarakas būtų nušalintas ir tiek. O kas bus toliau – niekas nesuko galvos. O dabar net neįsivaizduoja.
Kalbant apie Mubaraką – šiandien jis padarė tobulą politinį žingsnį: naujajame jo kabinete yra 4 krikščionys (anksčiau nebuvo nė vieno) ir 4 moterys (anksčiau buvo viena). Tokiu būdu jis pademonstravo norą vykdyti reformas ir gali gauti dalies egiptiečių paramą (o jį tebepalaiko dalis egiptiečių, ką šiandien per CNN pademonstravo viena moteriškė, prašiusi leisti naujai Mubarako vyriausybei padirbėti bent 2 mėnesius). Kitas svarbus momentas – Mubaraką palaiko vietiniai krikščionys-koptai (10-15% gyventojų), nes jis yra religinių laisvių garantas – krikščonys bijo, kad islamiška valstybė ne jiems. Aišku, Mubarakas yra negerietis, nes draugauja su Izraeliu – buitinis antisemitizmas be jokio objektyvaus pagrindo čia labai paplitęs, nekart teko su tuo susidurti.
Vietiniai žiūri keletą kanalų, skirtų arabiškoms šalims, išskyrus Al-Džazirą arabiškai – ji atjungta, o žurnalistai suimti dėl per daug parodytos tiesos. Ta ružava tyrė, kuria mus šeria CNN, yra labai išcenzūruotas variantas – viskas yra kur kas baisiau, nei bandoma parodyti – žiauriai sudarkyti žmonės, suvažinėti policijos šarvuočių, nuo plastikinių kulkų ištaškytos galvos, sutraiškyti vaikai – tai nėra skirta minkštakiaušiams vakariečiams.
Kariuomenės pilna ir Hurgadoje, prie kiekvieno banko (nors jie ir uždaryti) stovi po šarvuotį. Rytoj planuojama bankus atidaryti. Šiandien dukra matė karinę koloną iš kokių 30 tankų, 15 šarvuočių ir 40 dengtų sunkvežimių, pravažiuojančių pro Hurgadą. Vyksta pslaptingas kariuomenės judėjimas. Aš asmeniškai įtaru, kad ruošiamas karinis perversmas 😉
Miesto centras saugus, tačiau Doharo rajonas nelabai: parduotuvės tebėra išplėštos, šiandien buvo pagrobtos kelios automašinos, iš jų išmetant vairuotojus. Dukra ten nesilanko – neieško nuotykių.
Vyksta turistų išvykimas, pagrindinai lėktuvais, bet va Saudo Arabija evakuavo 5,000 savo pileičių jūra. Greit beliks tik rusai, kurie nebijo nieko, ir netgi drąsiai atvyksta toliau atostogauti.
—————————–
Mano brangiausioji pabendravo su mūsų dukros drauge ruse, įstrigusia Aleksandrijoje. Tiesą pasakius, baisu.
Miestas praktiškai kolapsavęs. Iš visų paslaugų belikusi elektra ir vanduo, maisto kainos kasdien auga du kartus. Žmonių pinigai baigiasi, bankai ir bankomatai nedirba, visos darbovietės užsidarusios, tad greitu laiku nebus už ką net nusipirkti pavalgyti.
Po miestą siaučia marodierių gaujos, ginkluotos jau nebe peiliais, o šaunamaisiais ginklais. Bet kuris besipriešinantis žudomas. Prieita iki to, kad mečetėje pamaldų metu buvo nusžudytas imamas ir dalis maldininkų. Laimei, liudininkams pavyko telefonu (numeris nuolat rodomas per televiziją) iškviesti kariuomenę, kuri spėjo suimti dalį banditų – policijos mieste nebelikę. Iki šiol kariuomenė susėmė apie 3,500 marodierių. Visa laimė, kad susikūrusios savanoriškos apsaugos grupės bent kažkiek prilaiko plėšikavimą.
Rusijos konsulatas Aleksandrijoje užsibarikadavęs, nuo tiesioginio banditų šturmo jį saugo tik netoli esantis kariuomenės postas. Bandoma organizuoti konvojų išvežti rusakalbius iš Aleksandrijos.
Bandymai savarankiškai ištrūkti iš miesto beviltiški – pakelėje automobiliai stabdomi, o važiuojantys jais žudomi.
Atgalinis pranešimas: Įvykiai Egipte: žvilgsnis iš vidaus | Grumlino palėpė
Baisiau negu baisu….
Taip atrodo revoliucija
Reikia matyti tame ir pozityvo. Įvykių tiesioginio liudininko pozicija tam netinkama.
Saugiai sėdint prie kompiuterio, lengva tuose įvykiuose pamatyti pozityvą 😉
Tikrai žiauru. Iš kur tiek šūdo prisikaupė ten? Kalbu apie tokį didelį kiekį marodierių. Daug metų korupcijos, diktatūros ir religinio fanatizmo?
Man regis pvz. pas mus, per sausio 13 taip nebūtų, jeigu būtų pasisukę viskas kitaip.
Policinė valstybė laikė prispaudusi visą tą neapykantą geresniam gyvenimui. Nuėmus policiją, spyruoklė atsitiesė
Yra ir įtikinama versija, kad maradiorstva- ne vien/ne tik kriminalinių elementų išmislas. Žmonės tiesiogine prasme neturi ko valgyti. Todėl pirma ir plėšia ne turčių namus, o parduotuves…
Man ši versija, paskaitinėjus apie tenykštes gyvenimo sąlygas, atrodo visai įtikinama.
Jei plėštų tik maisto parduotuves – OK. Bet plėšiamos ne tik maisto, bet ir juvelyrinės ar pan. parduotuvės, o taip pat vidutinės klasės butai (iki šeimininkų išžudymo)
Baisiau nei koks žemės drebėjimas blin…
-> skirtumas – civilizacijos luobas nėra labai storas ir tvirtas…
va tas ir baisiausia… jis ne tik kad nestoras, bet ir išvis menkutis:/ ne tik įvykiai Egipte tai rodo, krūvos plėšikų atsiranda ir po gamtos kataklizmų. pvz., įvykiai Naujajam Orleane po taifūno… vis tik įdomu, kodėl „neturėjimas ko prarasti“ virsta nusikaltimais?..
-> Sigita – nežinau, kodėl taip. Bet tai nesumažina pasibaisėjimo
Spalio mėn kokias dvi valandas bendravau su prieskonių pardavėju jo parduotuvėlėje. Tuomet aš jam sakiau – kalbi kaip mano šaly kalbėjo prieš 25 metus, poto buvo kas buvo. O širdy tyliai galvojau – kad neduok dieve jis kur nors viešai šitokias kalbas varyt pradės… Tas brendo jau senokai suprantu. O žmonės ten labai sunkiai verčiasi. Ne daug kas Lietuvoje suvokia to LABAI reikšmę. Aš džiaugiuosi už jų tautą, gal ir jiems pasiseks. O dėl to kaip visa tai yra daroma – nu ką, nu kaip moka taip daro. Tamsi, skurdi, karštakošiška tauta.
Kaip sunkiai jie ten gyvena, teko matyti kaimuose, kur turistų neveža. Pora paplotėlių per dieną, gerai, jei turi aliejaus pasidažymui…
Aš tą patį turėjau minty. Nors tiesą sakant keliauti ne turistų lankomose vietose teko daugiau Maroke, nemanau, kad skurdas būtų stipriai skirtingas. Egiptą pažįstu tik iš kalbų su vietiniais ir kelių trumpų pabūvimų šalyje.
Puikus kraštas tas Egiptas, nors tikrai nelengvas žmogelių gyvenimas.