Įvykiai Egipte: žaidimas aštrėja

Na ką gi, įvykiai Egipte, panašu, žengia į naują fazę.
Praėjusią savaitę visos pasaulio televizijos rodė visaliaudinį protestą prieš Mubarako režimą ir to režimo tikrai baisias akcijas prieš demonstrantus. Tačiau pamažu protestas pradėjo virsti chaosu ir daliniu valstybės kolapsu, ką aiškiai galime matyti iš marodierių gaujų siautėjimo. Kitas dalykas, kurį pradžioje „užmiršo“ pasaulis – tai, kad būtent Mubarakas davė Artimiesiems Rytams ir Izraeliui 30 metų be didelio karo. Todėl nenuostabu, kad tarp jį aktyviausiai palaikančių yra būtent Izraelis, kuris puikiai suvokia, kad po revoliucijos į valdžią Egipte atėjęs islamistinis režimas tikrai nepaliks Izraelio ramybėje. Ne veltui Izraelio amabasdoriams visame pasaulyje duota komanda kiek galima aktyviau agituoti už Mubarako palaikymą, o ir pats premjeras Netanjachu agitavo Europos lyderius mažiau kritikuoti Mubaraką.
Tad labai įdomu buvo sekmadienį pamatyti CNN visuotinio džiūgavimo dėl kovos prieš Mubaraką fone trumpą interviu su moteriške, palaikančia Mubaraką. Pirmadienį tokių reportažų buvo jau bene pora, ir viename iš jų moteriškė priekaištavo reporteriams, kad jie rodo tik protestuojančius, o visiškai nerodo palaikančių Mubaraką.
Šiandien dukra pranešė dar įdomesnių dalykų: Hurgadoje, Šeri gatvėje su policijos palyda praėjo taiki demonstracija Mubarakui palaikyti. Nemanau, kad pasaulinems televizijoms bus įdomus toks iš bendro kovos-su-tironija™ konteksto iškrentantis dalykas, tačiau pasaulį turbūt turėtų sudominti tai, kad Egipte vietose valdžią pradėjo imti Broliai Musulmonai. Sklinda gandai apie tai, kad bus nugriautos visos krikščionių bažnyčios, o įgyvendinant islamo normas – moterims uždėtos parandžos. Krikščionys-koptai rimtai nusigandę dėl savo likimo. Vienžo, žaidimas aštrėja…

Dukrai vakar paskambino Lietuvos ambasadorius, kažkiek apramino, pasiūlė skristi iš Kairo. Tik kad va į tą Kairą patekti pakolkas be šansų – sausumos kelias (600km) absoliut-pavojingas, vietiniai EgyptAir reisai iš Hurgados į Kairą nutraukti, lietuviškuose reisuose vietų, anot turizmo agentūrų atstovų, nėra… Šiandien gi dukrai paskambino vienas iš aukštų Lietuvos pareigūnų, labai domėjosi apie realią padėtį (kiek suprantu, apie tą padėtį už Kairo-Aleksandrijos-Sueco ribų žinoma tikrai mažai), nusistebėjo, kad vietų lėktuvuose nėra… Vienžo, suksim galvą, ką daryti toliau…

Share

grumlinas

Internetuose dar blaškausi kaip Grumlinas
Įrašas paskelbtas temoje politika ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

14 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: Įvykiai Egipte: žaidimas aštrėja | Grumlino palėpė

  • Jooo, skaičiau, vienas iš dalykų, paaiškinančių ŽYMŲ kariuomenės padaugėjimą gatvėse. Labai įdomus situacijos išdėstymas ir visai tikėtinas.

   Kiek teko kalbėtis su egiptiečiais, jie organiškai nekenčia Mubarako sūnaus, o į tai negali neatsižvelgti amerikiečiai – jie negali paremti lyderio, kuris a priori nepriimtinas dėl savo super-korumpuotumo ir greitu laiku sukels krizę, kurios kaip sykis bando išvengti amerikiečiai.

   Tad panašu, kad matome Enano ir Suleimano still-stand’ą 😉

 2. Aurelijus sakė:

  sape
  2011-02-01 09:07 am (local) (nuoroda)
  Я с интересом жду „марша миллионов“.

  geriausi komentarai buvo šitie:

  Наши туристы как всегда жгут. Вплоть до последнего дня в Шарм и Хургаду шли забитые под завязку чартеры.
  (Atsakyti) (Pokalbis nuo čia)

  chermonderr
  2011-02-01 09:39 am (local) (nuoroda)
  это были грушники под прикрытием

 3. skirtumas sakė:

  Panašu, jog tos „pro-Mubarakiškos“ demonstracijos turėtų būti organizuotos pačio Mubarako. Aš matau tokią tokias priežastis tam:
  1. Revoliucija nepateisino lūkesčių, o tiksliau pasisuko visiškai netikėta puse ir normalūs žmonės nutarė, kad gal geriau grįžti prie tos pačios geldos.
  2. Mubarakas siekia žiniasklaidos dėmesio, tam kad turėtų „pateisinimą“ kokiam nors kariniam perversmui. Nors iš ankstesnių Grumlino pastebėjimų panašu, jog jis neturi stiprios valdžios kariuomenei…

  O kokia, tavo Grumlinai, nuomone galėtų būti win-win situacija? Arba pats geriausias scenarijus? Blogiausias, kaip aš supratau, čia jau daug maž nušvietei..

  • Geriausias IMHO – kariškių atėjimas į valdžią. 1952ųjų scenarijus, kai buvo nuverstas korumpuotas karalius, arba dabartinio Alžyro būsena. Problema – o kas toliau?
   Mažiau geras – Suleimanas valdžioje, islamistai prie sienos be teismo, modifikuotas Mubarakizmo variantas. Problema – kada vėl protestai?
   Blogiausias – demokratų atėjimas valdžion, sklandžiai pereinatis į islamo revoliuciją. Problemų nėra 😉

 4. troy sakė:

  Ploicijos dingimas anokia naujiena musulmonų kraštuose. Juos pjauna pirmus, kai keičiasi valdžia, tai jie ir dingo.

 5. Gedas sakė:

  …man keistokai skamba momentas, jog bevaldystė ir beprasidedantis chaosas buvo nepakankamu pretekstu įsikišti armijai. Manyčiau pakankamu, jei tik preteksto ir tereikėjo. Arba kažkas čia nesiriša…

 6. troy sakė:

  Suleimanas baigė Frunzės akademiją. Taigi galima ir kremliaus plaukuotą įtarti:))

Komentavimo galimybė išjungta.