Įvykiai Egipte: arabiškas bardakas

Po Mubarako kalbos visi liko išsižioję – kažkoks miglotas sapaliojimas apie konstitucines komisijas, užsienio bandymus kištis į Egipto vidaus reikalus, meilę tautiečiams ir savo norą būti palaidotam Egipto žemėje. Ir nė žodžio apie atsistatydinimą. Vienintelė frazė, kuri kažką galėjo reikšti, buvo paminėjimas, kad jis perduoda savo galias viceprezidentui Suleimanui. Protestuotojų nusivylimą sunku apsakyti, dalis jų rovė link prezidento rūmų, dalis link valstybinės TV centro…
Po Mubarako kalbos Suleimanas liepė žmonėms eiti namo ir nebežiūrėti negerų satelitinės TV kanalų… Ta proga CNN prisiminė, kad kai praėjusį kartą Suleimanas pavarė ant tų kanalų, kitą dieną pro-mubarakininkai vykdė tiesiog žurnalistų medžioklę.
Po poros valandų Egipto atstovas prie JTO kažkiek paaiškino padėtį. Pasirodo, Mubarakas beliko prezidentu de jure, o prezidentu de facto tapo Suleimanas. Jis gali viską, ką galėjo Mubarakas, išskyrus konstitucijos keitimą, pralamento ir vyriausybės paleidimą. Vienžo, išeitų, kad Mubarakas atsistatydino neatsistatydindamas. Kažkokie arabiški galvosūkiai. Nors dar dieną Tahrir aikštėje apsilankė armijos štabo viršininkas ir pareiškė, kad protestuotojų noras bus patenkintas.
Tuo tarpu protestuotojų atstovai mano, jog tai tėra tik žaidimai, nes Suleimanas yra iš esmės Mubarako sudedamoji dalis, tad sistema tebelieka nepaliesta.

Share

grumlinas

Internetuose dar blaškausi kaip Grumlinas
Įrašas paskelbtas temoje politika ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

11 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: Įvykiai Egipte: arabiškas bardakas | Grumlino palėpė

 2. troy sakė:

  O ką aš sakiau – išlindo Suleimano Frunzės karo akademija…susipynė su arabišku protu…tuoj vėl šaudys…

 3. egriseus sakė:

  Praleido progą patylėti, nes tokis vaizdas, kad šliūkštelėjo benzino į laužą.

 4. fanta sakė:

  „… комментаторы национального телевидения пояснили, что теперь Сулейман будет ведать всеми вопросами внешней и внутренней политики страны.

  В то же время, в соответствии с конституцией Египта, Мубарак сохранил за собой полномочия на роспуск парламента, право отправлять в отставку правительство и вносить предложения по изменению конституции.

  Мубарак уже предложил внести изменения в шесть статей основного закона страны.

  „Приоритетом изменений должно стать ограничение количества президентских сроков с тем, чтобы гарантировать регулярную смену власти и обеспечить честные выборы“, – отметил президент, который бессменно руководит страной уже почти 30 лет.“

  Žiūrint TEORIŠKAI- tai būtų labai teisingas variantas, beje. Tam, kuris NUEINA, daug lengviau yra įvesti apribojimus, kurie galios LIEKANTIEMS po jo. Lengviau ranka pakyla, negu tam, kuris po ilgų vargų pagaliau išsirauna į valdžią. Nugalėtojai iškart pamiršta pažadus, pralaimėjusieji geriau juos vykdo.

  Čia aš nebandau sakyt, kad turime būtent tokį atvejį. Sakau tik, kad TEORIŠKAI toks dalykas taip atrodo.

  • Na ką, tipo Mubarakas bus kaip britų karalienė – karaliauja, bet nevaldo. Tik tas, kad britams patinka toks variantas, o protestuotojams Jegypte – nea. Jei tikėti Al-Džazira – jie įsikūrė ir prie TV centro, ir prie prezidento rūmų

 5. Lina sakė:

  Prieš pusvalandį Mubarakas pasidavė. Paskelbė atsistaydinęs, o administravimo teises perdavė Ginkluotųjų pajėgų aukščiausiajai tarybai.

  Nors vieno kairiečio nuomone, už visų tų protestų kurstymo, maisto ir vandens tiekimą Tahrir aikštėje protestuojantiems anti-mubarakininkams moka Iranas… Kažkodėl man tai labiau nei tikėtina. Visą laiką turėjau nuojautą, kad kažkas už to stovi, liaudis šiaip sau iš nieko negali taip sukilti.

  • Na taip, Mubarako atsistatydinimą pastebėjome 😉 http://grumlinas.popo.lt/2011/02/11/ivykiai-egipte-mubarakas-atsistatydino-kariuomenei-liepta-perimti-valdzia/

   Kaslink Irano pėdsako – jie gali padėti kiek tik nori, bet sunitai su šiitais vienoje smėlio dėžėje nežais. Gal dabar ir priėmė kokią pagalbą, bet perspektyvoje bendradarbiavimo būti negali. Kitas dalykas – Irane valdžią periminėjo islamistai, Egipte jie neturi tokios įtakos – ir Mubarakas pasistengė savo laiku, ir kariškiai neleis. IMHO Egipto laukia senosios Turkijos (prieš pradedant verkti, kad priimtų į ES) kelias – demokratija, prižiūrima kariškių, kad islamistai nesumąstytų kariškių privilegijų pažeisti

 6. Taškas sakė:

  Антиправительственные демонстранты со свечками ходят вокруг танка египетской армии на площади Тахрир в Каире.
  http://bigpicture.ru/wp-content/uploads/2011/02/1834.jpg

  P.S. Taigi, tos žvakutės…

Komentavimo galimybė išjungta.