Kažkaip esame susiformavę nuomonę, jog iki Kastro atėjimo valdžion 1959m. Kuba buvo viena iš bananinių respublikų. Ir tenka nustebti, sužinojus jog kažkada tai buvo viena iš dinamiškiausiai besivysčiusių valstybių ne tik Lotynų Amerikos, bet ir pasaulio mastu. Tik trejetas faktų:
1837 – trečia šalis paaulyje (po Anglijos ir JAV), kurioje pastatytas geležinkelis.
1922 – antra šalis pasaulyje, kurioje atidaryta radijo stotis, ir pirmoji pasaulyje, pradėjuis transliuoti per radiją koncertus ir reguliarias naujienas.
1957 – labiausiai elektrifikuota šalis Lotynų Amerikoje (83% elektrifikuotų gyvenamųjų namų) ir geriausiai sanitariškai aprūpinti namai (80% namų su tualetu ir visais patogumais).
Kadangi tingiu versti iš rusų kalbos daugiau, nuoroda į Kubos pasiekimų suvestinę rusų kalba.
Vienžo, bepigu buvo Fideliui – turėjo kur nuriedėti su savo soc-reformomis…
Atgalinis pranešimas: Kuba iki Kastro buvo labai progresyvi šalis | Grumlino palėpė
Yra tokia Humberto Fontova knyga http://www.amazon.com/Exposing-Real-Che-Guevara-Idolize/dp/1595230521, kurioje galima ir dar įdomesnės statistikos apie dar neišKastruotą Kubą pasiskaityti.
-> Aidas Puklevičius – ačiū, reiks internetus paknaisoti
Šiaip tai galiu persiųsti bet kokiu formatu – epub, mobi, lrf, pdf ar txt. Nelabai gražu, žinoma, autorinių teisių atžvilgiu, tačiau susidarė įspūdis, jog pats autorius labiau gviešiasi Castro patarkuoti savo knyga nei pelno.
O, ačiū, būtų faina. Mano e-muilas grumlinas eta gmail dot com