-
Naujausi įrašai
Naujausi komentarai
- 400 metų kaip Abiejų Tautų Karaliui caras prisiekė | Mylimas Vilnius apie Kaip Rusijos caras Lenkijai ištikimybę prisiekė
- 400 metų kaip Abiejų Tautų Karaliui caras prisiekė apie Kaip Rusijos caras Lenkijai ištikimybę prisiekė
- grumlinas apie Stalinas – kontrrevoliucionierius?
- Bllulbo apie Stalinas – kontrrevoliucionierius?
- grumlinas apie Rusijos armijai piesiec?
Archyvai
- 2012 m. rugsėjo mėn.
- 2012 m. rugpjūčio mėn.
- 2012 m. liepos mėn.
- 2012 m. vasario mėn.
- 2012 m. sausio mėn.
- 2011 m. gruodžio mėn.
- 2011 m. lapkričio mėn.
- 2011 m. spalio mėn.
- 2011 m. rugsėjo mėn.
- 2011 m. rugpjūčio mėn.
- 2011 m. liepos mėn.
- 2011 m. birželio mėn.
- 2011 m. gegužės mėn.
- 2011 m. balandžio mėn.
- 2011 m. kovo mėn.
- 2011 m. vasario mėn.
- 2011 m. sausio mėn.
- 2010 m. gruodžio mėn.
- 2010 m. lapkričio mėn.
- 2010 m. spalio mėn.
- 2010 m. rugsėjo mėn.
- 2010 m. rugpjūčio mėn.
- 2010 m. liepos mėn.
- 2010 m. birželio mėn.
- 2010 m. gegužės mėn.
- 2010 m. balandžio mėn.
- 2010 m. kovo mėn.
- 2009 m. rugpjūčio mėn.
- 2009 m. liepos mėn.
- 2009 m. birželio mėn.
- 2009 m. balandžio mėn.
- 2009 m. kovo mėn.
- 2009 m. vasario mėn.
- 2009 m. sausio mėn.
- 2008 m. gruodžio mėn.
- 2008 m. lapkričio mėn.
- 2008 m. spalio mėn.
- 2008 m. rugsėjo mėn.
- 2008 m. rugpjūčio mėn.
- 2008 m. liepos mėn.
- 2008 m. birželio mėn.
- 2008 m. gegužės mėn.
Kategorijos
Metainformacija
Kam tokia griozdiška nuoroda išorinė…?
Kad būtų maždaug aišku, apie ką kalba eina. Ir kad tinginiams nereiktų pagal nurodą eiti. Šiaip čia daugiau man pačiam tos iškarpos, nes Artimųjų Rytų konfliktas, regis, gali stipriai pakeisti pasaulio vaizdą. Nes jau jį ir taip pakeitė.
Manau, remiamasi neteisinga prielaida, kad yra vienas problemų taškas – Izraelio politika. Deja, tų problemos taškų ten yra begalė, ir tokių įvairių, kad viskas susiraizgę į neišsprendžiamą makalynę. Ir netgi geriau pažiūrėjus, gali paaiškėti, kad būtent Izraelio veiksmai bent dalinai supaprastina problemas, sustatydama viską į gan aiškias pozicijas.
Neužmirškim Otomanų Imperijos politinio-kultūrinio bardako, dabartinės Turkijos, į regiono lyderius pretenduojančio Irano, labai įdomaus nacių propagandos palikimo arabų šalyse ir pačių arabiškų ekstremizmų, permaišytų su visokiais Sirijos ir pan šalių kliedesiais. Ir krūvos įvairių kultūrinių bajerių. Makalynė tokia, kad vieno problemos taško ieškojimas – automatinė klaidos garantija.
Be abejo, straipsnis supaprastina problemą iki vieno arabams suprantamo „va kas čia yra kalčiausias“, bet esmė tebelieka – tame bardake viskas juodai susimaizgę. Juk netgi tai, kad į derybas tepakviestas mažai įtakos teturintis palestiniečių prezidentas Abasas, o praignoruota valdančioji partija Hamaz, rodo, kad taikos nebus. Ir būti negali, nes vėlgi izraelis nežada trauktis į 1967 metų sienas ir įsileisti atgal pabėgėlių+palikuonių – kitaip jam piesiec po palmėmis.
izraeio problema – laikas negailestingai tiksi jo nenaudai
Aš tai manau, kad laikas tiksi nemenka dalimi būtent Izraelio naudai. Bet šiaip tai labai neaiškią kombinaciją sudaro Izraelio-Irano priešprieša. Iš esmės, nuo jos gali priklausyti regiono situacija. Ir turint omeny Izraelio branduolinę ginkluotę ir tai, kad Iranas savo pirmąsias bombas atrodo, jau gamina, o JAV iš Irako savo pajėgas išveda, tai neaišku, kuo ten pasibaigs.
Kaip čia tau pasakius… izraelis pamažu (kaip ir visas Vakarų pasaulis) degraduoja link kairiojo skystablauzdiškumo, ir jei ne imigrantai iš ex-TSRS – vargu ar jis būtų pajėgus palaikyti reikiamo lygio kovinę parengtį. Arabai (kaip ir visas musulmoniškasis pasaulis) laukia demografinių pokyčių Europoje, kurie leis jiems eliminuoti izraelio šalininkus/darugus iš politinės arenos.
Neįsivaizduoju, kaip protingiausia elgtis izraeliui – jis labai norėjo tų 1967 metais užgrobtų teritorijų plėtimusi, tad taip ir žaidė, O dabar paaiškėjo, kad tas kąsnis labai jau sprangus. Protingiau būtų buvę savo laiku jas grąžinti Jordanijai ir Egiptui – lai jie krušasi su tais palesitniečiais – o patiems atsitverti betonine tvora ir gyventi it konclageryje. Šiaip tvorą jie tveria, bet kai kur bando prigriebti ir ne savo žemes, kas vėlgi sudaro problemą ateičiai.
Nematau problemos Irano atominėse ambicijose – Indija ir Pakistanas nei viename konflikte nepasinaudojo turimu atomu. Kad Iranas subombintų izraelį – nu šitoks briedas tik politikieriams pridera 😀
Juolab, kad Sirija pamažu, bet užtikrintai artėja link taikos susitarimo su izraeliu mainais už Golano aukštumas
Nu, jei su Sirija susitars, gausis labai nemenkas pokytis. Su Egiptu susitarus, Izraelio pozicijos kardinaliai sustiprėjo. Kita vertus, dėl skystablauzdiškumo – abejoju. Tai tauta, kuri labai gerai įsisavino, kad reikia gintis ginklu ir kaip besąlygiškai reikia gintis. Daug geriau, nei tai gali suprasti imigrantai iš SSRS. Bet ir vėl, tai ne vienintelė ir ne didžiausia problema.
Aš drįsčiau naglai teigti, kad didžiausia problema ir Izraeliui, ir visam regionui yra tai, kad visokių problemų elementariai per daug ir jos pernelyg persipynusios, pernelyg gilios, pernelyg įsiėdusios.
Beje, giliau kapstydami Palestinos problematiką, ko gero, atsiremtume nosim į Osmanų Imperiją, kurios buvusioms teritorijoms paliktų problemų yra tiek, šiuo atžvilgiu gal net perspjautų visas kitas paskutinio tūkstantmečio imperijas kartu paėmus.
-> rokiskis – kiek paskaitinėju ex-sovietikų izraeliečių blogus – visi aršūs anti-palestiniečiai, pagatavi napalmu sudeginti tuos pabėgėlius. Na ir 90% lietuvių tuo pačiu nuo žemės nušluoti, atsilyginant už 2PK.
O kaslink Osmanų imperijos ir jos politinio palikimo – yep, ir man tokios mintys kyla, kaip sykis keletą knygelių apie tuos beta-turkus radau, reiks paskaitinėti
Kad aršūs ir pikti – tai tikiu, visiška netolerancija bet kam, kas papuola yra būdingas postsovietinis bruožas, įkaltas su sovietiniu auklėjimu. Aš čia turėjau omeny tą kitą dalyką – kovoti kai kokiam berserkui, ką jie darė tuose karuose su arabais. Tai truputį kitas dalykas, greičiau susijęs su postholokaustiniu supratimu.
Žydai puikiai žino, kad karo pralaimėti jie NEgali. Jie tiesiog neturi erdvės trauktis, skirtingai nuo aplinkinių arabų valstybių. Bet 1967 metais jiems šovė į galvą prisijungti dar ir arabų pabėgėlių rezervacijas tipo Gqaza ir Vakarų krantas, ir iš to gavosi totali politinė-karinė klizma
Kad ir šito nelaikyčiau esmine priežastimi. Vėlgi, buvo gi ir 1948 ar kelintų ten metų karas, ir dar ir iki tol nuolatinės pjautynės, etc., tad ir vėl nėra čia aiškios priežasties, tiesiog dar viena problema iš daugybės kitų.